Arıtma Tesisleri

Atık su arıtma işlemi kimyasal, fiziksel veya biyolojik yollarla yapılabilmektedir

 • Kimyasal arıtıma, atıksu çökeltme havuzundan geçtikten sonra karıştırma ünitesinde çeşitli kimyasallar eklenerek, bu kimyasalların suyun içindeki kirleticiler ile reaksiyona girerek çökelmesi ile oluşur.
 • Biyolojik arıtma; evsel veya endüstriyel atık suların çeşitli bakteriler yardımı ile biyolojik olarak parçalanması ile gerçekleşir.
 • Fiziksel arıtma; hiçbir kimyasal veya bakteri kullanmadan fiziksel yollarla ve cazibe ile atık suyun içindeki yağ ve kaba atıkların ızgara ve benzeri düzenekler ile uzaklaştırılmasıdır.
 • Ana atık su arıtma sistemi; Izgara (ince veya Kaba), Ön dinlendirme havuzu, Koagulasyon ünitesi, Flokulasyon unitesi, Çöktürme ünitesi, filtrasyon ünitesinden oluşmaktadır. Koku giderim Biyolojik kimyasal veya fiziksel arıtma işletim aşamalarında Muhtelif noktalardan gaz fazında hidrojen sülfür H2S , ve amonyak NH3 çeyreye yayılır istenmeyen koku ve zararlı gazların giderimi kanallar ve emici vantilatörler yardımı ila toplandıktan sonra kimyasal yöntemle MDSJ PROSES Dolgulu Kule ıslak yıkayıcılarda temizlenir ve atmosfere atılır bazan Üç kademe yeterli olmayıp ilave olarak aktif karbon koku giderim Sistemlerin ilavesinede ihtiyaç duyabilir en ugun sistemin seçimi Etüd sonrası belirlenir bu tesbit deneyımli mdsj mühendisleri tarafından gerçekleşir

  EN BAŞA DÖN

  HER ZAMAN KONUŞMAYA HAZIRIZ

  İLETİŞİM

  ©2019 MDSJ PROSES Tüm hakları saklıdır

  Web Tasarım GLOBAL MEDYA

  Web tasarım içeriğimiz ve web yazılımımız noter tasdiklidir. Kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.